Czy możliwe, że mój wnuk ma autyzm?

Mój wnuk ma 4 latka.jest pod stałą opieką neurologa i ma orzeczenie o niepełnosprawności. uczęszcza do integracyjnego przedszkola i jest rehabilitowany przez logopedów i innych specjalistów.Dawidek zaczał chodzić w wieku 3 lat,nie mówi,nie jest w samodzielny.ma problem z jedzeniem i gryzieniem-podejrzewam u niego autyzm choć neurolog twierdzi ze nie....objawy i zachowanie Dawidka na to wskazują...jak rozgryźć ten problem? rodzice słyszą to co im wygodne ale ewidentnie Dawidek bardzo się męczy...

Witam
Aby zdiagnozować autyzm u dziecka wskazane jest bardzo szczegółowe badanie przez specjalistów ze specjalistycznej Poradni dla dzieci autystycznych. Badanie jest wieloetapowe . Proponuję , aby rodzice zgłosili się z dzieckiem do psychologa w najbliższej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej , który wstępnie zdiagnozuje występujące deficyty i opóźnienia u dziecka i jeśli będzie to konieczne skieruje na dalsze badania.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry
Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju i być może tego neurolog u wnuczka nie widzi, może nie spełnia kryteriów. By faktycznie się o tym przekonać dobrze byłoby zasięgnąć opinii jeszcze psychologa oraz psychiatry dziecięcego. Badania, które przeprowadzą na pewno dadzą jasność i wskazówki do dalszej pracy. Jednak wszystko to jest w gestii rodziców bo to oni decydują czy udadzą się szukać owych wskazówek czy nie.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac