Czy możliwe, że moje piersi są zbudowane z guzków i zgrubień?

Od niedawna wydaje mi się, że moje piersi są jakby całe w zgrubieniach i guzkach. Czy możliwe, że po prostu mam taka budowę piersi?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji wskazane jest zbadanie piersi przez lekarza, a następnie ewentualne wykonanie badań dodatkowych.

Nie wykluczone, że te guzki mogą sugerować mastopatię i inne zmiany łagodne. Zmiany łagodne nie wiążą się z bezpośrednim niebezpieczeństwem dla zdrowia, jednakże czasami należy rozważać usunięcie samych zmian aby uniknąć np. miejscowych skutków rozrostu.
Proponuję skonsultować problem z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym, na badanie należy się zgłosić po terminie okresu.

Redakcja abcZdrowie.pl