Czy możliwe, że napromieniowanie rtg spowodowało chorobę gardła?

Nigdy nie miałem problemów z gardłem. Ostatnio poszedłem do dentysty - zrobił mi punktowe RTG zęba. 2h pozniej zaczalem miec ból gardła przy przelykaniu. Czy możliwe ze napromieniowanie rtg spowodowało chorobę gardła czy np. zaraziłem się od blaszki rtg którą mi włożono do buzi? Proszę o pomoc

Nie ma takiej możliwości, to przypadek. Sprzęt używany w gabinecie jest sterylny, a dawka promieniowania minimalna, w zasadzie bez znaczenia dla organizmu. Może to trwająca infekcja, albo podrażnienie np. od klimatyzacji. Jeżeli ból się utrzymuje lub dołączą inne objawy, jak kaszel czy gorączka, to zalecamy wizytę u lekarza POS.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl