Czy możliwe że obecność ejakulatu może zakłamać test owulacyjny?

Witam ! Od jakiegoś czasu z partnerem staramy się o dziecko. Od 9dc do 16dc współżyliśmy regularnie. Od 12dc robiłam testy owulacyjne. Pierwszy wyszedł negatywnie a od 13dc pojawiła się druga blada kreska. 16dc temperatura wynosiła 37,1°C . Czy możliwe że obecność ejakulatu może zakłamać test owulacyjny ? Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w tym cyku w ciążę ?

Lek. Michał Lenard

Nasienie nie powinno mieć wpływu na wynik testu owulacyjnego. Jeśli wyszedł on pozytywnie, to istnieje szansa na poczęcie dziecka. Pozdrawiam!