Czy możliwe, że pociąga mnie zło?

Czy możliwe że pociąga mnie zło? Witam.W zeszłym roku spotykałam się z mężczyzną.Po jakimś czasie okazało się,że ma on problemy z alkoholem, narkotykami i jest hazardzista.Niby na razie gra 4 razy w roku,ale przegrywa ogromne sumy.Rozstalismy się ok 1,5 m-ca temu.Nie potrafię sobie przetłumaczyć,że to był nieodpowiedni kandydat na partnera na przyszłość.Wszyscy mi go odradzają,a ja ciągle rozpaczam.Mam wrażenie, że te jego negatywne cechy mnie jakoś "kręciły"Czy to możliwe?Jestem DDA.Czy to może mieć z tym jakiś związek?Czy mam jakiegoś rodzaju zaburzenie? Bardzo proszę o pomoc.

Dzień dobry,

Pani przypuszczenia wydają się być stosunkowo trafne. Nie tyle jednak chodzi tu o uleganie złu, ile o szukanie takich sytuacji i osób, które zna Pani ze swojej przeszłości. Jak Pani napisała, jest Pani DDA, a osoby z tym syndromem nierzadko wchodzą w relacje z osobami z "grup ryzyka" do których należeli ich rodzice (rodzic). Wybory te dla tzw. obserwatora z zewnątrz mogą wydawać się zaskakujące - DDA wybiera bowiem los, który jest niejako kontynuacją traumatycznych i trudnych sytuacji wyniesionych z dzieciństwa z domu rodzinnego. Dlaczego tak się dzieje?
Bo pomimo tego, że przeszłość DDA jest pełna dramatów, jest ona mu znana, a jako taka w jakimś sensie "oswojona" - dlatego też woli on podobną teraźniejszość i przyszłość, bo pomimo, że trudna - jest ona przewidywalna. Inną przyczyną jest też wewnętrzne przekonanie osób z syndromem DDA, że nie zasługują na lepszy los, dlatego ich wybory dotyczą osób i sytuacji, które mogą ich za tę "beznadziejność" dodatkowo ukarać.

Odpowiadając na Pani ostatnie pytanie: DDA to syndrom, który uznaje się za zaburzenie - utrudnia on bowiem normalne, konstruktywne funkcjonowanie. Jako takie, podlega też leczeniu - w tym wypadku terapii.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.