Czy możliwe, że tabletki Duphaston wywołały owulację?

Wczoraj od lekarza z rana dostałam duphaston 2x1 i od wczoraj je biore. Czy jest możliwość że w powodu tabletek podniosło mi sie LH ? Pytam poniewaz wczoraj zrobiłam test i był pozytywny (dwie grube krechy) a przedwczoraj był negatywny ( tylko jedna krecha). Przy czym tabletki dostałam na regulacje okresu- od 05.09 nie miałam go. Czy możliwe że tabletki wywołały owulacje?

Witam,
Duphaston jest stosowany w przypadku zaburzeń cyklu i pomaga w jego regulacji, czyli m.in. wywołaniu owulacji.
Jednak stosowany jest dopiero w II fazie cyklu po owulacji, więc w danym cyklu w którym zaczął być przyjmowany raczej nie miał związku z owulacją