Czy możliwe, że test ciążowy się myli?

witam 10 dni temu uprawialam sex z partnerem rano i wieczorem dwa razy wemnie skonczyl dzisiaj robilam test ciazowy i wyszedl negatywny czy jest mozliwosc pomylki w tescie? i czy test powinno sie robic na czczo
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Test jest wiarygodny w terminie spodziewanej miesiączki lub po 14 dniach od stosunku. Przyjmowanie pokarmów nie ma żadnego wpływu na wynik testu . Można równiez zrobić test z krwi obowdowej na poziom gonadotropiny kosmówkowej, który jest dokładniejszy w porównaniu do testów powszechnie dostępnych w aptekach. Pozdrawiam