Czy możliwe, że to ciąża?

Witam, mam 23 lata i przyjmuję tabletki antykoncepcyjne n... od 1,5 roku. Zawsze po zakończeniu opakowania, na trzeci dzień dostawałam okres. W tym miesiącu zachorowałam na grzyba i moja ginekolog przepisała mi 3 tabletki dopochwowe P..., 7 tabletek doustnych przeciwgrzybicznych Flu... i niestety nie pamiętam nazwy i maść do smarowania P.... Wszystko przyjęłam tak jak miałam i myślałam, że już wszystko ok, bo objawy też ustąpiły. Więc kochałam się z mężem bez zabezpieczenia dodatkowego, bo ja biorę tabletki. Po kilku dniach skończyłam opakowanie tabletek, a okresu dalej nie mam mimo, że spóźnia się już 4 dni, dodatkowo dostałam od 2-óch dni gorączkę 38,5 i miałam bardzo mocny ból brzucha. Strasznie się boję, że to ciąża, bo już raz poroniłam i nie chciałabym przez to znów przechodzić. W dodatku cierpię na niedoczynność tarczycy. Proszę o radę i szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Doustne leki, które zażywała Pani w  ramach kuracji przeciwgrzybiczej mogły osłabić skuteczność antykoncepcji hormonalnej. Ponieważ podczas leczenia grzybicy nie stosowała Pani dodatkowej antykoncepcji, więc istnieje ryzyko ciąży, zwłaszcza, że nie wystąpiło krwawienie podczas tej przerwy miedzy opakowaniami. Przed rozpoczęciem nowego opakowania powinna Pani wykluczyć obecność ciąży (test ciążowy). Ze względu na ból brzucha warto udać się do lekarza rodzinnego - ból brzucha i gorączka są objawami alarmującymi, ale najprawdopodobniej nie są związane z ciążą.
Pozdrawiam!