Czy możliwe, że to nie była torbiel?

Witam, Wiem, że moje wyniki biopsji są dobre, ale mam pytanie. Napisano: „Bezpostaciowe masy białkowe i jednojądrowe makrofagi. Materiał może pochodzić z torbieli”. Czemu tam jest napisane, że może pochodzić z torbieli? Myślałam, że to oczywiste. Czy to może oznaczać, że to niekoniecznie była torbiel? Pozdrawiam
ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

W medycynie bardzo często mamy do czynienia z wynikami nieoczywistymi. Patomorfolog, oglądający wycinek tkanki pod mikroskopem, nie widzi całego pacjenta i zmuszony jest ograniczyć się tylko do opisu tego, z czym ma do czynienia - małego fragmentu. Toteż jego rozpoznanie bywa orientacyjne. Proszę się jednak nie martwić, ponieważ "bezpostaciowe masy białkowe i jednojądrowe makrofagi" z całą pewnością nie są typowymi znaleziskami dla zmian złośliwych.

Pozdrawiam serdecznie!