Czy możliwe, że to przez brak stymulacji rozwoju synek wykazywał objawy autyzmu?

Witam. Synek ma 2.5 roku i zdiagnozowany autyzm. Gdy byl maly ogladal duzo bajek malo wychodzil na dwor. Od kilku miesiecy bardzo sie zmienia. Reaguje na imie na polecenia ma kontakt wzrokowy lubi sie przytulac bawic na placu zabaw. Jest bardzo wesoly ale jeszcze nie mowi. Czy mozliwe ze to przez brak stymulacji rozwoju synek wykazywal objawy autyzmu? Czy zbyt dlugie ogladanie bajek mogl to spowodowac? Teraz malo oglada tv. Coraz wiecej rozumie. Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam Natalia

małe dzieci nie powinny oglądac telewizji, to hamuje rozwój dziecka, zabija w dziecku wszelka kreatywnośc, .Proszę dziecku czytac książeczki a gdy się bawi zabawkami puszczać bajki do słuchania ( nie do oglądania!!)

Witam. Z tego, co Pani pisze nastąpiła ogromna poprawa w funkcjonowaniu dziecka. Oznacza to, iż być może diagnoza została postawiona nieco "na wyrost", lub też to, że synek pod wpływem terapii (jeśli taką miał) zaczął robić postępy. Radziłabym raz jeszcze poddać dziecko diagnozie pod kątem autyzmu. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Ogladanie tv nie wywołuje autyzmu jednak nie wpływa dobrze na rozwój dziecka.Zamiast bajek warto zaproponować zabawę, która wypływałaby na poprawę funkcjonowania. Teraz ważna jest również systematyczna terapia.
Pozdrawiam AM