Czy możliwe że to wewnętrzne hemoroidy?

W grudniu zeszłego roku miałem dość obfite krwawienie z odbytu. Na sorze lekarz wykonał mi badanie per rectum które nie wykazało zmian. Miesiąc później miałem kolonoskopie, która wykazała jednego anaplastycznego polipa który okazał się łagodny. Do tej pory wszystko było dobrze, lecz w poniedziałek po oddaniu stolca przez kilka minut znów leciała mi jasno czerwona, świeża krew, tak jakby coś pękło. Od tamtej pory moje stolce są luzniejsze i z domieszka śluzu. W okolicach odbytu czuje też od kilku godzin dyskomfort, tak jakby coś tam uciskalo. Czy możliwe że to wewnętrzne hemoroidy? Jestem mężczyzna w wieku 22 lat i w styczniu kolonoskopia wyszła "prawie" czysta, więc rak jelita raczej nie wchodzi w grę?

Nie można postawić diagnozy bez uprzedniego badania. Proponuję zgłosić się do poradni gastrologicznej. Pozdrawiam.