Czy możliwe, że to zwykłe podrażnienie?

Witam, u naszego 3,5 letniego syna zaobserwowaliśmy świąd odbytu. Podejrzewaliśmy owsiki ale badanie kału oraz z taśmy nie wykazały pasożytów. Nie zauważyliśmy ich też w kale ani w nocy w okolicach odbytu. Za to okazało się że z odbytu wydziela się maź z białymi lepkimi kawałkami. Można ją łatwo zmyć i pojawia się również w dzień - widoczne białe ślady na majtkach. Czy możliwe że to zwykłe podrażnienie? Syn nie potrafi dokładnie wytrzeć pupy w przedszkolu po zrobieniu kupki i często ma brudną pupę i ślady na majtkach. Czy możliwe że to jednak owsiki a z badań nic nie wyszło?

Lek. Michał Lenard

Nie można wykluczyć infekcji pasożytniczej. Sugeruję wizytę u pediatry. Pozdrawiam!