Czy możliwe, że wyliczone dni niepłodne były dniami płodnymi?

Witam!
Od 3 lat brałam tabletki antykoncepcyjne N***. 23 listopada wzięłam ostatnią tabletkę i zrobiłam przerwę. 28 listopada dostałam krwawienia po odstawieniu tabletek. 19 i 24 grudnia współżyłam z mężem bez zabezpieczenia. 26 grudnia miałam dostać okres, ale do dnia dzisiejszego nie dostałam (jak wcześniej robiłam przerwy w tabletkach, cykl mi się nie zmieniał, był zawsze 28-dniowy), dlatego obliczyłam, że 19 i 24 to były dni niepłodne.
Czy możliwe, że było na odwrót i jestem w ciąży? Nie mam żadnych objawów oprócz częstszego oddawania moczu i bólu sutków. Dodam, że przy pierwszej ciąży miałam więcej objawów.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem, by przekonać się, czy jest Pani w ciąży, jest wykonanie testu ciążowego.
Nie wspomina Pani po jakim czasie zdecydowała się odstawić tabletki. Zwykle po kilkunastomiesięcznym stosowaniu antykoncepcji hormonalnej dochodzi do zaburzeń miesiączkowania, w postaci zmiany charakteru miesiączki lub zmiany długości cyklu. W pierwszym cyklu po odstawieniu owulacja często występuje ok. 14 dni później. Przy założeniu, że u Pani doszło do takiego opóźnienia, mogło dojść do zapłodnienia.
Dolegliwości, które Pani opisuje na pewno są alarmujące i wymagają wykonania testu ciążowego. Należy bowiem pamiętać, że każda ciąża może przebiegać inaczej.
Pozdrawiam