Czy możliwe, że wypełnienie się rozszczelniło i ząb jest do ponownego leczenia?

Pięć dni temu miałam leczenie kanałowe zęba. Kanał został wypełniony pod mikroskopem i zabezpieczony kompozytem bez utwardzania i bez plomby. Na zdjęciu rtg wyszedł lekki stan zapalny przy korzeniu. Dziś ząb zaczął lekko boleć. Czy możliwe, że wypełnienie się rozszczelniło i ząb jest do ponownego leczenia? Czy to był błąd lekarza, że nie założył plomby od razu? Czekać aż ból ustanie czy szybko robić plombę?

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl