Czy możliwe, żeby gruczolakowłokniak tak bolał?

Mam 24 lata. W grudniu dowiedziałam się, że na lewej piersi mam włókniakogruczolaka. Wcześniej badałam sobie pierś jednak nic nie wyczułam. Wczoraj również badałam i teraz wyczuwam doskonale. Jednak nacisnęłam chyba za mocno, bo strasznie zaczął mnie boleć przez ok. pół godziny. Był to rwący ból guza. Czy to na pewno włókniakogruczolak? Lekarz nie jest pewien czy to włokniakogr. czy zrazik tłuszczowy. Następne usg mam na marca. Czy to może być rak? Ala

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Włókniakogruczolak jest zmianą łagodną piersi. Zmiana ta najczęściej występuje u młodych kobiet i może powodować dolegliwości bólowe. Jej przybliżone rozpoznanie czasami możliwe jest już na podstawie badania USG jednakże pewnym rozpoznaniem pozostaje zawsze wynik badania histo-patologicznego.

W opisanej sytuacji wydaje się, że nie ma powodów do obaw. Rak piersi występuje bardzo rzadko w tym wieku, jest typowy dla kobiet po 40.-50. roku życia.
Proponuję pozostać pod opieką ginekologa, wszelkie manipulacje mechaniczne podczas samobadania mogą nasilać objawy bólowe a nawet powodować miejscowy odczyn zapalny.

Redakcja abcZdrowie.pl