Czy możliwy jest Alzheimer?

Witam. Problem dotyczy mojego dziadka. Od pewnego czasu widzi w przedpokoju w lustrze jakiegoś mężczyznę. Krzyczy, że mamy go wygonić, że on znowu tam jest. Lustro zostanie xasłonięte aby się dziadek nie stresowal. Dziadek już od dluższego czasu ma problem z pamięcią, zapomina, że coś się wydarzyło lub mówiąc o czymś musi pomyśleć o jaki wyraz mu chodzi. Za to duźo opowiada o swoim dzieciństwie. Pamięta każdy szczegół, mówi o rzeczach, o których wczesniej nie wspominał. Czy to początek Alzheimera lub innej cboroby?

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią niepokojące symptomy, występujące u Pani Dziadka, są wskazaniem do osobistej konsultacji neurologicznej oraz neuropsychologicznej (celem oceny funkcjonowania procesów poznawczych, takich jak uwaga i zapamiętywanie informacji; procesów myślowych, jak również komunikowania się, poprzez używanie adekwatnych pojęć) celem zdiagnozowania opisanych objawów.

Życzę Pani pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605