Czy możliwy jest autyzm u 2-latka?

Witam. Jestem mama synka ktory w przyszlym miesiacu skonczy 2 latka. Niepokoji mnie jego zachowanie. Podejrzewam autyzm. Nie reaguje na swoje imie i mamy z nim slaby kontakt wzrokowy. Poza tym jest dzieckiem pogodnym lubiacym siw bawic. Gdy idziemy na plac zabaw bawi sie z dziecmi. Nie stroni od obcych osob. Nie uklada zabawek rzedami. Nie przeszkadzaja mu zmiany miejsca badz trasy. Lubi byc w duzych galeriach i zatloczone miejsca tez mu nie przeszkadzaja. Czy to moze byc cos innego niz autuzm??

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Nie można podejrzewać autyzmu tylko na postawie tego, że dziecko ma słaby kontakt wzrokowy. Aby postawić diagnozę muszą być spełnione jeszcze inne kryteria oraz dziecko mysi być zdiagnozowane przez kilku specjalistów: psychologa, neurologa,pedagoga, psychiatrę, itd
Jeżeli ma Pani wątpliwości co do rozwoju swojego dziecka to warto udać się do lekarza pediatry czy psychologa by by na ten temat porozmawiać i by zaobserwowali zachowanie dziecka. Pozdrawiam
AM
www.pracowniaterapeutyczna.eu

Zachęcam do zapoznania się z artykułem o autyźmie:
https://portal.abczdrowie.pl/autyzm-u-dzieci-co-jest-wazne-i-jak-postepowac