Czy możliwy jest konflikt serologiczny u 32-latki?

Konflikt serologiczny? Witam, Jestem obecnie w 37 tyg drugiej ciąży. Moja grupa krwi to Orh-, męża Arh . W pierwszej ciąży synek odziedziczył moją grupę krwi, więc nie podano mi immunoglobuliny. W trakcie drugiej ciąży 3 razy miałam robione badanie na obecność przeciwciał (po jednym na trymestr ciąży) i za każdym razem było napisane, że przeciwciał odpornościowych do antygenów krwinek czerwonych nie stwierdzono. I wszystko byłoby dobrze gdyby nie moje kiepskie wyniki krwi. Hematolog jako jedno z badań zlecił badanie BTA które dało wynik dodatni. Dwa dni później kolejne (4 już) badanie na obecność przeciwciał znów wykazało, że że przeciwciał odpornościowych do antygenów krwinek czerwonych nie stwierdzono. Czy to nie są dwa sprzeczne wyniki? Czy jest się czym martwić? Z góry dziękuję za informację.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli dziecko rozwija się do tej pory prawidłowo, nie powinno być powodu do niepokoju.