Czy możliwy jest nawrót anoreksji u 18-latki?

Czy to nawrót ? Witam. Mam 165 cm wzrostu i ważę około 45 kg. Według mnie to dużo za dużo. Obsesyjnie myślę o wadze, chcę schudnąć i boję się przytyć. Jedyne o czym myślę to jedzenie. Staram się trzymać dietę 400-800 kalorii, a jak zdąży mi się zjeść więcej lub co gorsza się przejeść to czuję się jak śmieć, płacze, nienawidzę siebie, samookaleczam się. Około 2-3 lata temu miałam epizod anoreksji, ale rodzice nie rozumieli problemu, potrafili tylko krzyczeć, nie dostałam pomocy. Sama sobie po części z tym poradziłam, znalazłam pasję(bieganie), której oddaje każdą wolną chwilę, ale zawsze gdzieś z tyłu głowy miałam to uczucie, że jestem gruba. Jednak zaczęłam w miarę normalnie jeść i z BMI około 15 przytyłam do około 18 (tak na prawdę moje BMI nigdy nie było w normie, zawsze miałam lekką niedowagę). Obecnie leczę się na depresję i zaburzenia lękowe, ale terapia niewiele mi daje, leki które miałam osstawiać na początku wakacji i tak nic nie dawały. Boję się, że to wraca. Od początku wakacji schudłam około 6kg, ale nie widzę różnicy, dalej czuję się jak prosiak. Jestem zła na siebie, że tylko tyle schudłam, zakładałam sobie, że na początku sierpnia będę ważyła juz mniej niż 40 kg. Czasem nie wytrzymam i za przeproszenie się nawpier***am, choć to w rzeczywistości wygląda tak że zjem loda plus trochę czipsów i już chce mi się rzygać i czuję się strasznie. Najgorsze jest to, że jednocześnie nie chcę się znowu w to pchać i jednocześnie czuję straszna potrzebę schudnięcia. Już nie wiem co mam robić, nie chcę żyć

Opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o anoreksji. Dobrze, że ma Pani świadomość swoich zachowań i myśli, świetnie, że potrafi Pani o tym napisać. Jednak wygląda na to, że aby poradzić sobie z tym problemem konieczna będzie pomoc psychoterapeuty. Nie wiem, co to znaczy że terapia niewiele daje, wiem natomiast że w kontakcie z terapeutą warto być całkowicie szczerym, wtedy ma on szansę skutecznie pomóc bądź zaproponować innego specjalistę. Niech się Pani nie poddaje, z anoreksji da się wyjść, choć wymaga to sporo pracy. Warto szukać terapeuty do skutku, skorzystać z opinii innych osób, w końcu chodzi o Pani życie i zdrowie. Pozdrawiam i życzę powodzenia, trzymam mocno kciuki!