Czy możliwy jest nawrót depresji?

Czyżby powtórka z rozrywki? Niecałe 2 lata temu miałam depresję,nie byłam w bardzo ciężkim stanie ale jednak. Po jakimś czasie to ustało.Teraz ,mimo że mam rodzine,przyjaciół i chłopaka czuję, że to wraca. Mam ochotę się ciąć,płakać,schować przed światem.Czuję się zmęczona psychicznie i mam dość. O co tu chodzi?

Dzień Dobry Pani,

Zacznę od podziękowania Pani za podzielenie się swoimi wątpliwościami i podjęcie wyzwania, by poszukiwać dla Siebie pomoc specjalistyczną.

Z Pani relacji wnioskuję, że jest Pani świadoma Co i Jak się z Panią dzieje i Jak się Pani czuje sama ze sobą.
Jest to zadowalający krok w poradzeniu sobie z trudnościami.

Zachęcam Panią mocno, by nie czekać i skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki symptomatycznej oraz podjęcia komplementarnego leczenia (psychoterapii/farmakoterapii).

Już dzisiaj!
Może Pani skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, aktywnym codziennie, od 14.00-22.00, gdzie uzyskałaby Pani wskazówki/wsparcie psychologiczne (po wstępnym rozpoznaniu Pani problemu).
Jest to oferta dla Osób dorosłych, którzy mają potrzebę ad hoc uzyskać potrzebną pomoc i wsparcie.
Można dzwonić z każdego numeru (stacjonarnego i komórkowego) każdego miejsca w Polsce.

Zachęcam Panią, by nie czekać i sięgnąć po niezbędną Pani pomoc.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com