Czy możliwy jest nawrót nerwicy?

Witam ,mam obawy ze powróciła nerwica ,dwa lata temu stwierdzono u mnie nerwicę lekową byłam rok czasu na Parogenie.Fakt miałam i mam stresy,ale znów powróciło to że na wszystko nakrecam się emocjonalnie .Obecnie mam objawy wieczorami czyli kołatanie serca,nie mogę leżeć mam bo zaraz się zrywam,nie mogę zasnąć.Biorę hydroksyzyne.Nie chcę aby powróciło to że nie dojdę do domu bo trafiała do szpitala .Proszę o poradę.

Dzień dobry. Leczeniem właściwym zaburzeń w sferze emocjonalnej zajmuje się psychoterapia. Farmakoterapia może łagodzić objawy i doraźnie jest czasem konieczna jako uzupełnienie leczenia psychologicznego. To bardzo częsta sytuacja, gdy leczenie wyłącznie farmakologiczne, powoduje nawroty po odstawieniu leków lub w niedługim czasie po tym. Proszę umówić się na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty. Skuteczna interwencja psychologiczna nakierowana na przyczyny objawów pozwoli Pani wrócić do równowagi. Trwałej. Pozdrawiam.

Witam Panią
Wnioskuję, że nerwicę leczyła Pani tylko środkami
farmakologicznymi. Jest to leczenie objawowe, bowiem
środki farmakologiczne nie leczą nerwicy i nie rozwiązują
Pani problemów, jedynie tłumią objawy. Stąd nawrót nerwicy.
Aby skutecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami nerwicy oraz jej konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pani zdrowie, spokój
i równowagę wewnętrzną.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl