Czy możliwy jest nowotwór tarczycy u 65-latki?

Witam. Od lipca tego roku moja mama miała ucisk, dławienie w krtani chodziła po laryngologach którzy nic nie pokojacego nie widzieli . 3 tyg temu zauważyła powiększone węzły chłonne szyi dziś pojechała na USG oba węzły chłonne ma powiększone mają ponad 1cm do tego na obu płatach tarczycy po 1 guzku poniżej 1cm. Morfologia w porządku ob 15. Czy to może świadczyć o nowotworze tarczycy?

Lek. Paweł Szadkowski

Na podstawie obrazu USG nie można jednoznacznie odróżnić zmian niezłośliwych od złośliwych, ale można stwierdzić zwiększone ryzyko złośliwości. Konieczne jest uwzględnienie klinicznych i ultrasonograficznych cech złośliwości zmian w celu ustalenia dalszego postępowania. Konieczne do tego jest badanie i analiza pełnych wyników. Sugeruję w tym celu udać się do lekarza prowadzącego.