Czy możliwy jest nowotwór u 33-latka?

Witam, u męża (lat 33) wykryto zacienienie płuca prawego 18mm x 6 mm.Poza tym bez zmian. Mąż nigdy nie palił.Od czasu do czasu zakaszle.Dodam że od 14 lat pracuje w piekarni. Czy mamy powód do obaw jeśli chodzi o nowotwór?Bardzo proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Nowotwór w tak młodym wieku jest bardzo mało prawdopodobny. Niemniej należy udać się do pulmonologa i zdiagnozować znalezioną zmianę.