Czy możliwy jest nowotwór u 63-latki?

czy guz w opisie tomografii wielkosci 5,5 cm,a masa guzowata tej samej wielkosci w opisie rezonasu musi byc zawsze nowotworem?Z bronchoskopii wynik-nowotworu nie potwierdza,biopsja rowniez.4 lata temu stwierdzono u mnie mykobakterioze,10 dni leczona bylam antybiotykiem,czytajac teraz wiem,ze leczenie tej choroby trwa.w zwiazku z powyzszym mam pytanie,czy te obrazy z tomografii irezonansu moga odnosic sie do tej choroby?

Lek. Paweł Szadkowski

Badania obrazowe mogą jedynie nasuwać podejrzenie nowotworu. Do rozpoznania konieczne jest badanie histo-patologiczne. Sugeruję jednak dokładnie omówić swoje wyniki z lekarzem prowadzącym.