Czy możliwy jest przerost nadnerczy u 24-latki?

Dzień dobry, ginekolog podejrzewa u mnie wrodzony przerost nadnerczy (zdarzają się nieregularne, wydłużone cykle, trądzik, przetłuszczające się włosy, owłosienie ud i brzucha). Miałam robione USG w kierunku PCOS, ale nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Trafiłam potem do endokrynologa, który kontynuuje diagnostykę. Miałam zlecone badania hormonalne i mam podniesiony poziom DHEA-S i 17-OH progesteronu: DHEA-S: 555 ug/dl (norma: 134,2-407,4), kolejne badanie 537 ug/dl androstendion: 1,21 ng/ml (norma: 0,30-2,00) 17-OH progesteron (5 d.c., miesiączka wystąpiła 23 dni później): 2,00 ng/ml (f. folikularna 0,2-1,3, f. lutealna 1,0-4,5) Testosteron, SHBG, TSH w normie. Czy taki poziom 17-OHP może wskazywać na przerost nadnerczy? Czy będą wskazane następne badania? Bardzo proszę o odpowiedź, bo na wizytę u endokrynologa muszę czekać jeszcze ponad miesiąc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Może to na to wskazywać, potrzebne jednak będą dodatkowe badania.