Czy możliwy jest rak sutka u 14-letniego chłopaka?

Witam.

Otóż mam dosyć wstydliwy problem. Mam niecałe 14 lat i zwróciłem uwagę na coś, jakby guzek pod prawą brodawką sutkową. W lewej nie mam tego problemu... Najbardziej się boje tego, iż to najczęściej pojawia się u dziewczyn - w każdym razie to wynika, z moich prześledzeń różnych forum - tak więc nie wiadomo co mi się dzieje... Czy jest możliwe wystąpienie u mnie raka sutka? Nie wydaje mi się to prawdopodobne, ale wolę zapytać. Jeśli nie - co to może być?

Czekam na odpowiedź! Pilne!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.

U mężczyzn rak sutka występuje bardzo rzadko. Dodatkowo nie opisano jak dotąd wystąpienia raka piersi u nastolatka. Myślę więc, że nie masz powodów do obaw. Niemniej, jeżeli to co wyczuwasz pod gruczołem piersiowym przeszkadza Ci i masz wątpliwości jaka może być tego przyczyna - odwiedź lekarza rodzinnego. Może się okazać, że wyczuwasz po prostu żebro lub mięsień, co jest najbardziej prawdopodobną opcją.

Pozdrawiam serdecznie