Czy możliwy jest refluks żołądkowy u 20-latka?

Witam,mam 20 lat jestem chlopakiem,bylem u trzech lekarzy ktorzy stwierdzili u mnie refluks zoladkowy,nie czuje się komfortowo ponieważ czytam dużo w inernecie i bardzo biore wszystko do siebie,ostratnio zauważyłem u siebie w gardle na sciance ze jest jakby owrzodzone,jakby bylo zapalenie gardla lub cos w tym stylu..bardzo się boję lecz lekarze stwierdzili że nie ma potrzeby robic gastroskopii poniewaz badania krwi i moczu wyszly dobre jedynie co dostalem na ten refluks to tabletki (dexilant) na czczo oraz Metoclopramidum Polpharma, boje się jednak o to gardło ponieważ nie wygląda to ładnie..w razie potrzeby mogę wysłać zdjęcia

Lekarz nie może pacjenta leczyć w "ciemno", lekarz nie może leczyć pacjenta na zasadzie "ano spróbujemy" człowiek nie jest samochodem, którym można zrobić jazdę próbną, lekarz nie może przepisać żadnego leku bez ustalenia ostatecznej, trafnej diagnozy, każdy lek ma wiele ubocznych, szkodliwych działań więc zaordynowanie jakiego kolwiek leku musi mieć realne podstawy. Zrób sobie gastrofiberoskopie z pobraniem wycinka w kierunku Helicobaker pyroli, test Uerazowy, pehametrię przełyku itd...To jest elementarz to jest abecadło diagnostyki refluksu żołądkowo przełykowego.