Czy możliwy jest rozwój chłoniaka agresywnego z przerzutami do innych narządów?

Witam, czy mozliwy jest rozwoj chloniaka agresywnego z przerzutami do innych narzadow? dwa miesiace temu zauwazylam powiekszone wezly podzuchowe zaczelam chodzic po lekarzach, usg wezlow lekarz stwierdzil ze sa powiekszone do 8mm ale nie widzi nic niepokojacego, usg brzucha w parzadku, rtg klatki tez. teraz mam dodatkowo powiekszone wezly pod pacha...boje sie ze to agresywny chloniak szybko postepujacy i czy mozliwe jest ze po dwoch miesiacach mialabym juz zajety uklad pokarmowy...

Czy Pani choruje na chłoniaka? Czy to jedynie podejrzenie, które się Pani nasunęło w związku z niewielkim powiększeniem węzłów chłonnych? Rozpoznania chłoniaka nie stawia się na podstawie jedynie obrazu USG. Same węzły chłonne mają za zadanie oczyszczanie krwi z różnych patogenów. Najczęściej ich powiększenie i bolesność związane są z okolicznym stanem zapalnym. Chłoniak to rzadka choroba.