Czy możliwy jest samoistny spadek WBC?

Witam , mam pytanie .mam 32 lata. Mieszkam w uk. Miałam robione badania krwi ponieważ zle się czułam , często było mi słabo. Wyszło ze mam na dużo białych krwinek, około 26” Dr kazała powtórzyć badanie ponieważ powiedziała ze liczba jest niepokojąca . Powtórne badanie potwierdziło ilość białych krwinek. Wysłani mnie na kolejne badania krwi , jakieś dokładniejsze , po których okazało się ze wszystko jest w normie . I tu moje pytanie. Czy to możliwe ze ilość krwinek samoistnie uległa zmniejszeniu przez okres około 3 tygodni? Zaznaczę ze nie chorowałam ,nie miałam żadnych objawów infekcji. Proszę o poradę . Tutaj w uk nie dostajemy wyników do ręki dlatego mam obawy bo ilość białych krwinek mnie niepokoi. Dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Leukocytoza mogła świadczyć o stanie zapalnym w organizmie. Jeśli jednak w badaniu kontrolnym wyniki były w porządku myślę, że nie ma powodów do niepokoju. Jeśli miałaby pani kiedyś w przyszłości wątpliwości to warto wykonać badanie morfologii krwi z rozmazem ręcznym (jest ono dosyć dokładne, pozwala wykluczyć dużą część zaburzeń i ułatwić rozpoznanie).