Czy możliwy jest stan zapalny odbytu?

Z głupoty masowałem prostatę podejrzanym masażerem (nie odparzyłem go). Zaczął się po tym ból - po defekacji poszło trochę świezej krwi - zapewne hemoroid) Urolog po badaniu palcem powiedział że to raczej nie zapalenie prostaty, raczej z odbytem. Ból najpierw kłujący teraz jest stałym tępym pieczeniem niezaleznie od stolca i pozycji. Brak gorączki. Stolce po tamtym incydencie bez krwi. Czy moze to byc infekcja grzybicza (brak goraczki)? Czy procto glyvenol doraźnie jest dobrym pomysłem?

Tkanki odbytu są bardzo odporne na infekcje. Jestem przekonany, że przedmiot do masażu prostaty nie spowodował jej. Natomiast mozliwe jest mechaniczne uszkodzenie odbytu, którego objawem jest krwawienie. Takie powierzchowne uszkodzenia nabłonka odbytu goją się bez śladu w ciagu kilku dni.