Czy możliwy jest tężec u 23-latki?

Witam mam nerwice lekowa od 8 lat lecze sie tylko hydroxyzyna. 2 dni temu wbilam sb dosc gleboko nóż do tapet w palec kciuka przy krojeniu dyni krwotok nie byl duzy ale bolalo bardzo sie wystraszylam wpadlam w panikr przemylam odrazu rane krew dlugo nie leciała pozniej zalozylam plastry strip stip jakos tak rana sie zamknęła jednak nie bylam szczepiona w wieku 19 lat na tezec teraz bardzo sie boje ze moge go dostac a boje sie szczepionki ze po niej cos mi sie stanie ale boje sie tez tezca co robic ?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli kroiła pani dynię czystym nożem w swoim domu, nie powinno być powodu do niepokoju. Jeśli jednak było ryzyko zanieczyszczenia rany, warto się udać do lekarza pierwszego kontaktu.