Czy możliwy jest toksyczny związek?

Potrzebuje pomocy takze dla siebie poniewaz przeczytalam pare artykulow i uwazam ze w moim zwiazku z partnerem wystepuje zazdrosc patologiczna toksyczna jest przemoc a ja jestem tak bezsilna ze nie potrafie mu pomoc ani sobie trwa to juz 4 lata ciagle licze na to ze sie zmieni ale jest coraz gorzej

Witam, proszę skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej, porozmawiać z psychologiem na temat możliwości zmiany Pani sytuacji, poszukać wsparcia. Proszę skorzystać z telefonu zaufania: 22 668-70-00 (http://www.niebieskalinia.pl/pomoc/poradnie-pogotowia/poradnia-telefoniczna). Jeżeli potrzebuje Pani dłuższej rozmowy zapraszam do skorzystania z konsultacji online.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień dobry, jeżeli czuje Pani że partner jest zazdrosny w sposób zaborczy, jeżeli stosuje względem Pani przemoc fizyczną lub psychiczną warto wspólnie wybrać się na terapię par. Jeżeli partner nie wyraża takiej chęci czy potrzeby proszę pomyśleć o własnej psychoterapii, która zapewne wpłynie na poprawę decyzyjności, popracuje Pani nad poczuciem własnej wartości, co pomoże dokonać wiele życiowych zmian. Pozdrawiam A. Pacia

Witam serdecznie, w toksycznej zazdrości partner najczęściej obawia się zdrady ze względu na niepewność i nieufność, które mogą być patologicznym, powtarzanym schematem. Ciężko pomóc takiej osobie, gdyż schemat ciężko zmienić lub przerwać. Nie może Pani liczyć na zmianę bez pomocy psychoterapeuty który przepracuje z Panią i Pani partnerem tą relację. Pisze Pani również o przemocy co jest poważną sprawą. W takiej sytuacji należy zastanowić się czy ten związek powinien nadal trwać... Jeśli jednak jest Pani silnie zdeterminowana, a partner chce się zmienić i zawalczyć o tą miłość, zdecydowanie polecam terapię schematów dla Obojga. W innym przypadku, taki związek będzie przynosił więcej strat niż korzyści (zwłaszcza problemów psychicznych, ale też fizycznych ).
Pozdrawiam, i ewentualnie zapraszam do możliwości skorzystania z poradni i wsparcia online na stronie:
https://e-poradnia.com/psycholog/MateuszDobosz.html

Witam,

Pisze Pani o przemocy w postaci zazdrości, która towarzyszy Pani związkowi. Czuje się Pani bezradna, jednakże zdecydowała się Pani napisać tutaj, szukając pomocy - to nie jest bezradność, to wola walki i chęć wyjścia z obecnej sytuacji.

To, co może Pani zrobić to spróbować porozmawiać z partnerem na temat podjęcia wspólnej terapii, jeżeli chcecie ratować swój związek. Rozumiem, że to może być bardzo trudne, z uwagi na częste niedostrzeganie problemu przez osobę stosującą przemoc. Jeżeli to nie przyniesie skutku, zalecam by skorzystała Pani z pomocy samodzielnie, ponieważ bycie w takiej relacji jest silnie wyniszczające. Ważne, by podczas terapii skupiła się Pani na przyczynach, które powstrzymują Panią przed wyjściem z tej relacji, a co sprawia, że chciałaby Pani ją zakończyć. Bazując na zasobach, które Pani posiada i pracując z lękiem, jaki Pani przeżywa, wspólnie z terapeutą powinniście dojść do bezpiecznego rozwiązania tej sytuacji.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA