Czy możliwy jest udar u 39-latki?

Witam Otóż dzisiaj rano jak odprowadzałam synka do przedszkola mało nie upadłam , nie nie potknełam sie tylko to bylo bardzo dziwne jakby na dwie minuty wyłączyła się prawa strona ciała ,nie widziałam na prawe oko ,nie czułam ręki ,nogi jak bym prawej strony w ogóle nie miała.śmiesznie sie zatoczyłam jak pijana .muszę dodać że nic mnie nie bolało i po tym zdarzeniu też nic. Nie piję alkoholu i nie palę papierosów. Mam 39 lat .co to mogło być znajoma mi mówi że może to był udar i powinnam się udać do lekarza Ale w moim wieku udar ?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę się udać do lekarza, najlepiej do neurologa. Nie był to udar, ale mogło to być krótkie niedokrwienie, tzn. TIA. Warto po porostu sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.