Czy możliwy jest zgon po zastosowaniu Aripsanu?

Witam, choruje na schizofrenię paranoidalną. Ostatnio lekarz zmienił mi lek na aripsan, aripiprazol. W ulotce jest w niepożądanych działaniach 1 na 100 nagła śmierć z niewyjaśnionych przyczyn, zawał mięśnia sercowego. Boję się go brać. Czy ten lek nie powinien być zakazany? 1 na 100 to duzo

Lek ten może powodować śmierć, jednak częstość jej występowania jest zdecydowanie mniejsza niż 1 na 100. Proszę dokładnie zapoznać się z treścią ulotki - informacja o zawale serca jest opisywana w odrębnym akapicie.

http://www.slomka.org/