Czy możliwy jest związek bez seksu?

Witam, od kilku mieśięcy spotykam się z dziweczyną z którą jesteśmy bardzo podobni do siebie. W większości rozumiemy się bez słów. Mamy po 30 lat. Jedynym problemem którego nie udaje się pokonać jest różnica w zapotrzebowaniu w seksie. Dokładnie ujmująć nie uprawiamy seksu na tym etapie. Więc czasem muszę się masturbować. Dziewczyna się wkurza jak słyszy ode mnie że to robię. Jednak nie zdaje sobie sprawy dlaczego to robię. Próbowałem wytłumaczyć czemu tak się dzieję. Jednak nie chcę za bardzo przystąpić do współżycia seksualnego lub pettingu. Czy taki związek ma przyszłość? Czy 2 osoby z różnym poziomem libida mogą założyć trwałe i poważne więzie? Obawiam się że będę udczuwał brak zainteresowania w seksie, i będę musiał uzupełniać zapotrzebowanie poprzez masturację. Co gorze boję się że nie wytrzymam i zdradzę, lub pójdę do prostytutki.

Witam, spotykacie się Państwo dopiero parę miesięcy, przekonanie o niskim libido dziewczyny może być przedwczesne, napisał Pan że ,,rozumiecie się bez słów,, i jesteście podobni do siebie, toteż wykorzystując więź i porozumienie jakie udało Wam się zbudować, może dlatego warto byłoby podjąć rozmowę o sposobach rozwiązania problemu w obecności specjalisty, terapeuty par, związek w którym partnerzy mają różne potrzeby seksualne może być trudny, Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

Trudność w obecnej relacji, którą Pan opisał bardzo Pana dotyka. Zastanawia się Pan czy obecny związek ma przyszłość ze względu na brak współżycia seksualnego. Pojawiają się również wizje tego, co może się wydarzyć, jeżeli sytuacja nadal pozostanie nierozwiązana.
Strefa seksualna jest dla niektórych osób czymś krępującym i bardzo osobistym, przez co czasem mija dużo czasu zanim dana osoba dopuści kogoś do tego zakamarka swojego życia.
Powiedział Pan, że rozmawiał z partnerką, jednakże bez rezultatów. Dodatkowo kobieta negatywnie reaguje na informacje otrzymywane od Pana na temat masturbacji.
Proszę spróbować porozmawiać szczerze z partnerką na temat powodu takich zachowań. Wyraźnie pojawia się tu pewna trudność - może wydarzyło się coś w przeszłości, co ją zablokowało, albo nigdy nie współżyła. Nie chciałabym tego przewidywać i zgadywać, jednakże wydaje mi się istotne, by dotrzeć do źródła problemu. Jeżeli rozmowa nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, zachęcam do wspólnej wizyty u seksuologa.

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA