Czy można bez konsekwencji zaprzestać stosowania krążka antykoncepcyjnego?

Stosuje od 3 miesięcy krążek dopochwowy Polaring. Dziś zorientowałam się, że pękł on w połowie. Zaaplikowany (3 krążek) tydzień temu (czwartek, 15.11). Czy powinnam wyjąć ten zerwany i zastosować nowy. Czy jeśli w tej chwili nie mam możliwości otrzymania kolejnego opakowania z nowym krążkiem to mogę przerwać stosowanie tego środka antykoncepcyjnego bez żadnych konsekwencji ?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę należałoby zastosować nowy krążek, proszę zgłosić się do ginekologa, ochrona może być zaburzona - nie ma zachowanej ochrony zapewnianej przez producenta.