Czy można bezpiecznie odstawić Berodual?

Witam. Moj 9 letni syn od poniedzialku ma robione inhalacje z berodualu i pulmicortu, gdyz zaczal sie u niego bardzo meczacy, suchy kaszel bez zadnych innych objawow, osluchowo o dziwo czysto. Syn jest rowniez uczulony na pylki i ma podejrzenie astmy (bez swistow i dysznosci, ale sa czeste zapalenia oskrzeli). Mija 4 dzien inhalacji, a syn jak kaslal tak kaszle dalej, moze za dnia jest ciut lepiej, ale wieczorem jest tragedia z tym kaszlem. Zauwazylam, ze po Berodualu kaszel mu sie bardziej nasila, po kolejnej inhalacji z Pulmicortu ma chwilke spokoju i tu mam pytanie czy jesli Berodual az tak nasila kaszel to mozna go odstawic i robic inhalacje z samych sterydow? Nie chce jeszcze wlaczac antybiotyku, bo choc dostalismy recepte na Klacid to chce jeszcze dzien-dwa zobaczyc czy bedzie poprawa jesli nie, wtedy wlacze juz antybiotyk.

Proponuję wrócić do lekarza, który zlecił leczenie aby ponownie osłuchał dziecko i powiedział, czy można odstawić berodual. To lek rozszerzający oskrzela - jeśli jest obturacja to nie można go odstawić. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.