Czy można było uniknąć poronienia u 39-latki?

Witam serdecznie Jestem przed zabiegiem oczyszczenia w piatek ponieważ jestem w 2 miesiącu ciąży jednak mój płód jest martwy Po potwierdzeniu ciąży krwiak miał ponad 2 cm a w tej chwili po tygodniu ma ponad 3 cm Pani dr podała mi Duphastan 3x dziennie ale nie dała L4 i nie kazała mi leżeć Niestety nie mogę pojąć dlaczego tak się stało i do tego doszło ? Czy był a szansa uniknąć tego? Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Obecnie trudno powiedzieć, czy dało się tego uniknąć. Obecność krwiaka podkosmówkowego nie jest wskazaniem do leżenia, wystarczy prowadzić oszczędzający tryb życia i unikać wysiłku fizycznego. Jeżeli nie ma Pani pracy fizycznej, to doktor nie musiała wypisywać zwolnienia. Pozdrawiam!