Czy można całkowicie usunąć męty w ciele szklistym?

Witam! Czy sa przypadki czlkowitego wyleczenia,znikniecia metow w ciele szklistym za pomoca kropli,antybiotykow??? Czy zabieg witreolizy laserowej jest w stanie calkowicie zlikwidowac met w ciele szklistym,czy sa takie przypadki kliniczne? Slyszalam o tym,ze komus zniknela ta kropka,ten met po spozyciu duzej ilosci kurkuminy. Mam jeden met w ciele szklistym,ustawiony centralnie i bardzo przeszkadzajacy w widzeniu. Czy jesli pochodzi od stanow zapalnych zebow mozna to leczyc antybiotykami,jesli tak czy jest sznasa na znikniecie? Czy jest mozliwosc ,ze jakies nerwice ,np,histeryczna czy zaburzenia somatyzacyjne imituja mety w ciele szklistym w takim przypadku ,a jesli tak to jakim badaniem okulistycznym zweryfikowac istnienie metow w ciele szklistym (OCT,USG)?

Szanowna Pani,
najpierw trzeba sprawdzić z jakiego powodu męty w oku są.
Jeżeli jest taki powód należy go leczyć ( mamtu na myśli przede wszytskim stany zapalne).

Ani tabletki ani krople nie usuwają mętów.
To samo dityczy lasera. Laser rozbija duże męty na mniejsze. Dla niektórych to wystarczająca pomoc bo mniejsze męty mogą być mniej widoczne. Może być też skutek odwrotny więcej małych mętów może bardziej drażnić.

Jeżeli jest konieczność pozbycia się mętów na stałe w grę wchodzi jedynie zabieg operacjyjny witrektomia.
Oczywoście jest to zabieg operacyjny ze wszystkimi swoimi niedogodnościami. W obecnej chwili jest to jednak zabieg rutynowy.
Nie wszyscy okuliści witreo-retinalni są zwolennikami wykonywani witrektomii w przypadku mętów.