Czy można ćwiczyć na siłowni podczas leczenia rwy kulszowej?

Witam, od miesiaca zmagam sie z rewą kulszową, biore leki od specjalisty. Czy bede mogła zaczac cwiczyc na silowni?

Dzień dobry,
ogólnie może Pani ćwiczyć na siłowni. Musi Pani tylko oszczędzać mięśnie grzbietu oraz pośladków i tylnej partii nóg. Jeśli chodzi o rwę kuszową, to trochę za długo już trwa leczenie. Proponuję udać się do fizjoterapeuty zajmującego się dolegliwościami odkręgosłupowymi w elu konsultacji. Możliwe, że nie jest to zwykła rwa kulszowa a problem jest związany z uciskami strukturalnymi lub mięśniami.

Pozdrawiam serdecznie

Nie polecam. Może to opóźniać proces leczenia, tym bardziej, jeżeli rwy nabawiła się Pani np podczas ćwiczeń na siłowni.... Najpierw dobrze wyleczyć rwę, zidentyfikować czynnik sprawczy, potem powoli wrócić do zajęć na siłowni. Pozdrawiam