Czy można ćwiczyć niektóre partie ciała w domu z lekkim obciążeniem do 10 kg?

WItam mam przepuklinę pachwinową juz dość długo wielkości śliwki..przybrało mi sie troszke na wadzę i moje pytanie brzmi czy można ćwiczyć niektóre partie ciała w domu z lekkim obciążeniem do 10 kg? a jeśli można to jakie partie ciała

Szanowny Panie
odradzam ćwiczenia mogą pogłębić przepuklinę,
w przypadku przepukliny najlepiej rozważyć operację gdy jest jeszcze niezbyt duża
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej