Czy można dokonać zabiegu ściągnięcia zaćmy drugiego oka w chorobie PEX?

W 2012 został wykonany zabieg ściągnięcia zaćmy. Jednak podczas zabiegu wykryto chorobę PEX obu oczu. Czy można dokonać zabiegu ściągnięcia zaćmy drugiego oka w chorobie PEX? Czy mając chorobą PEX jest równoznaczne z posiadaniem jaskry? Szukam specjalisty, które zbada mnie pod kontem jaskry, doradzi metody leczenia w chorobie PEX oraz doradzi w odniesieniu do zabiegu ściągnięcia zaćmy.

Witam.tak.można. Pex nie wymaga leczenia natomiast 50 % z Pex zachoruje na jaskrę prostą. Jeżeli zacmę się zoperuje rokowanie jest lepsze. Pozdrawiam serdecznie. ...Leczy się kropelkami i dobrze jest.nie martwić się