Czy można dostać zwolnienie z wf od psychiatry?

Od podstawówki prześladuje mnie WF w szkole. Nigdy nie byłem w niczym dobry, więc wiązało się to też z docinkami i wyśmiewaniem. Za każdym razem się stresuję i szukam ucieczki. Niestety, coraz bardziej mam dosyć. Nie chcę być dłużej oceniany i wyśmiewany przez innych. Nie muszę być sportowcem. Celem mojej wypowiedzi jest pytanie - czy psycholog/psychiatra może zwolnić mnie z tych zajęć z tego powodu? Już od dawna mnie to niszczy, chciałbym mieć jeden problem z głowy.

nie.dobrze jest wyleczyc ten problem, bo ucieczka tylko go poglebi i pozniej bedzie gorzej.to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Zamiast się zwalniać z wf (czyli najprościej rzecz ujmując - uciekać) polecam podjąć psychoterpię lęku i stresu związanego z wfem. Owszem, nie trzeba być sportowcem, nie trzeba być we wszystkim dobrym. Ale ważne jest, aby umieć sobie efektywnie radzić z pojawiającymi się trudnościami. A w Twoim wypadku, jak rozumiem, z tą efektywnością jest marnie. Czy później - na studiach, w pracy - gdy pojawi się jakiś problem, również będziesz korzystał ze zwolnienia? Bo tak łatwiej/lepiej/lżej? Myślę,że nie. Dlatego to, czego się nauczysz teraz będzie przynosiło efekty w przyszłosci. Szczere doradzam konsultacje psychologiczne i terapię. ALe nie dla zwolnienia z wf-u. Pozdrawiam.