Czy można dźwigać po martwym porodzie?

DZWIGANIE PO MARTWYM PORODZIE I ŁYZECZKOWANIU MACICY W 29 tygodniu urodziłam martwe dziecko, po czym miałam od razu łyżeczkowanie macicy. Dziecko ważyło niecałe kilogram. Czy po 4 tygodniach mogę już pracować i dzwigać? Czy jeśli dzwignełam 20 kg czy mogło mi się coś stać? Dodam ze nie dostałam jeszcze okresu a jedynie lekkie brudzenie krwią i skrzepami. Przed zajsciem w ciąze miałam polipa szyjki macicy i miesniaka macicy.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna kontrola u ginekologa proponuje dźwiganie rozpocząć od mniejszych ciężarów