Czy można głęboką depresję leczyć bez lekarstw?

Dzień dobry czy jest możliwe wyleczenie głębokiej depresji bez leków depresja trwa już 10 lat były momenty lepsze przy braniu leków lecz wolałabym to wyleczyć bez leków czy to możliwe

Witam!
Można leczyć depresję niefarmakologicznie! Najskuteczniejsze do tej pory jest leczenie elektrowstrząsowe (w odpowiednich ośrodkach). Stymulacja nerwu błędnego, TCM (przezczaszkowa stymulacja magnetyczna, wszczepianie implantów do pewnych okolic mózgu. Najbardziej popularna i rozpowszechniona jest psychoterapia, jednak nie zawsze osiągane są odpowiednie wyniki. Najlepiej stosować leczenie mieszane: odpowiednia psychoterapia z farmakoterapią lub którąś z wcześniej wymienionych. Elektrowstrząsy uwrażliwiają na działanie leków p/depresyjnych.
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Dzień Dobry Pani,

Odpowiadając na Pani pytanie, wyzdrowienie jest możliwe, jednak...
potrzebna byłaby Pani otwartość, zaangażowanie, cierpliwość oraz aktywna współpraca z psychologiem/psychoterapeutą.

Wspieram Panią mentalnie!

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com