Czy można golić włosy na nogach i pod pachami u 11 letniej dziewczynki?

Dzień dobry, jak najbardziej można. Proszę pamiętać, że golenie jednak będzie wzmacniało włoski i może podrażniać skórę. Warto pomyśleć nad depilacją woskiem Lycon. Jest to wosk delikatny, który aplikuje się na skórę zabezpieczoną specjalną oliwką, dzięki czemu wosk nie przykleja się do skóry jak większość wosków a jedynie do włosków przez co sam zabieg jest bardziej komfortowy niż w przypadku zwykłego wosku.

Pozdrawiam serdecznie

Depilację u nastolatek najlepiej zacząć wtedy, gdy włoski zaczynają im przeszkadzać. Przed wyborem metody depilacji warto zastanowić się nad rodzajem włosków – czy są jasne i cienkie, czy przeciwnie, ciemne i grube. Najczęściej używa się jednorazowej maszynki do golenia, wtedy jednak włosy odrastają mocniejsze i grubsze. Lepszym sposobem jest użycie pasty cukrowej. Zabieg ten polega na użyciu naturalnej pasty (z cukru, wody i soku z cytryny). Po zabiegu włosy odrastają coraz słabsze i jaśniejsze. Dodatkowo zabieg jest bezbolesny i nie powoduje podrażnień w przeciwieństwie do maszynki.