Czy można jakoś wyleczyć całkowicie schizofrenię?

Witam, choruję na schizofrenię, ale mam zdolność do pracy. Niestety zawsze gdy się do jakiejś pracy zatrudniam, pracownicy mają mnie za jakiegoś dziwoląga, a to wszystko dlatego, że często się zamyślam, po kilka razy trzeba mi powtarzać jedną rzecz, bo jestem rozkojarzona. Od tygodnia jestem w nowej firmie i osoby, które tam pracują, a zwłaszcza dwie dziewczyny krzyczą na mnie, że ja jestem jakaś niogarnięta, bo po kilka razy coś do mnie mówią, a ja nie zapamiętuję i naśmiewają się, że nie rozumiem co do mnie mówią. Wczoraj jak wróciłam z pracy to cały wieczór przepłakałam i już z tej firmy się chcę zwolnić i szukać czegoś nowego. W każdej firmie, w której się zatrudniam są takie problemy, ponieważ ciągle chodzę rozkojarzona, a innych pracowników wkurza to, że zapominam podstawowych rzeczy i z trudem przychodzi mi wykonywanie obowiązków w pracy. Chciałabym nie pracować, ale moja mama, z którą mieszkam mówi, że mam pracować i zarabiać na życie, bo ona mnie nie utrzyma. Biorę leki od wielu lat, ale mimo to nie udało się całkowicie wyleczyć mojej choroby. Nie wiem co zrobić, ponieważ moje problemy z koncentracją nie pozwalają mi na normalną pracę, a przecież muszę zarabiać na życie. Proszę o poradę, pozdrawiam

Witam, schizofrenia to choroba przewlekła, proszę zwrócić się do swojego lekarza psychiatry, aby zastanowić się w jaki sposób można wpłynąć na podwyższenie poziomu funkcji poznawczych, zapamiętywania, koncentracji.
Pozdrawiam

Witam
Tak, byłam kiedyś na spotkaniu, na którym pani chyba ze Szwecji, opowiadała o swojej drodze wyjścia ze schizofrenii. Bardzo ważna jest psychoterapia, aby wyzdrowieć. Leki oczywiście - też trzeba zażywać.
Jest ciekawa książka:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/293354/bylam-po-drugiej-stronie-lustra-wygrana-walka-ze-schizofrenia
Może z koleżankami warto poświęcić troszkę czasu, aby im wyjaśnić, co się dzieje, jak się Pani czuje... Tak przy herbacie i ciastku.
Praca i bycie wśród ludzi, też jest pewną formą wspomagania siebie w procesie leczenia.
Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia!
Łucja Fitchman
https://www.facebook.com/psychoterapiasystemowa
https://www.facebook.com/psychoterapiapary