Czy można jaskrę całkowicie zahamować, aby wzrok się nie pogarszał?

Witam!!! Byłam na badaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Była to moja trzecia wizyta w ciągu 4 mies od ostatniej wizyty wzrosło ciśnienie w jednym oku od 22 - 25, jaka jest najlepsza metoda leczenia, jeżeli by się potwierdziła, że jest to jaskra. Czy można jaskrę całkowicie zahamować aby wzrok się nie pogarszał, czy z biegiem czasu słabnie wzrok mimo leczenia. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Jest możliwe zahamowanie postępu jaskry, a ,eczenie zależy od stopnia nasilenia objawów i stanu ogólnego pacjenta. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji.

Witam.w jaskrze nie psuje sie widzenie tylko pole widzenia.jest kilka typow jaskry.wazne jest wiedziec jaki sie ma typ jaskry.jasre prosta lwczymy najczesciej kroplami.postęp choroby mozna znacznie spowolnic przez dobre leczenie i systematyczne ko trol 2x do roku.pozdrawiam