Czy można jechać nad morze po leczeniu półpaśca?

Witam. Od 3 dni lecze półpasiec, który dość wcześno zdiagnozowano. Jak tylko zauważyłem wysypke od razu udalem się do dermatologa. Dostałem maści i jakieś tabletki. Na obecną chwilę zdobiły się strupki, które bardzo swędzą. Za 8 dni mam planowany wyjazd nad morze, pytanie mam czy moge jechać, czy nie ryzykować? Żadnych bóli nie mam, nic nie wyciekało z krostek. Tylko swędzenie i strupki.

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej ocenić u lekarza jaki jest etap leczenia. Sugeruje wizyta bardziej u lekarza chorób zakaźnych lub internisty jeżeli rzeczywiście to półpasiec