Czy można jeść nabiał podczas kuracji Izotekiem?

Witam ,chciałam się dowiedzieć czy podczas kuracji izotekiem można jeść grejpfruty i nabiał ?

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

W trakcie testów leku Izotek nie wykazano szkodliwych interakcji pomiędzy nabiałem a preparatem. Jednak ze względu na ewentualne skutki uboczne jakie mogą występować w trakcie przyjmowania preparatu należałoby unikać produktów pełnotłustych, a spożywać półtłuste. Dodatkowo należy unikać zbyt wysokiego spożycia witaminy A, gdyż w połączeniu z tym preparatem spowoduje to możliwość pojawienia się szkodliwych skutków hiperwitaminozy. Jeśli chodzi o sok grejpfrutowy to również brak jest doniesień na temat możliwych interakcji, jednak dla bezpieczeństwa należy trzymać się złotej zasady mówiącej o odstępie minimum 4 godzin między przyjęciem jakiegokolwiek leku a spożyciem soku grejpfrutowego.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl poznan@mojdietetyk.pl
tel. 698 418 306

Warto również przeczytać:
Trądzik – problem nie tylko młodych. Czy dieta może wspomóc? http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/tradzik-problem-nie-tylko-mlodych-czy-dieta-moze-wspomoc.html?c=9